Escola pública? I tant!

Com a AFA membre de la federació FaPaC que agrupa bona part de les Associacions de Famílies d’Alumnes de Catalunya, volem compartir aquest espot en defensa de l’escola pública aprofitant que s’inicia el període de preinscripció escolar del curs 2019/2020.

Estem orgullosos de la nostra escola i ens agradaria que des de les institucions es tingués més en compte i promocionés l’escola pública i tots els seus valors ja que és l’única que pot garantir el dret fonamental a l’educació de tots els infants sigui quina sigui la seva situació.

I això que molts plantegen com un problema, és en realitat el més gran tresor quan es compta amb els recursos per tirar endavant: la diversitat, la convivència i la cooperació.

L’escola Torrent de Can Carabassa la formen l’equip directiu i docent, els monitors/es, els i les alumnes, però també totes les famílies de l’AFA. I entre tots i totes la fem i la farem la nostra escola.

Informacions d'interès